Mycomedica hory
Informační lišta


Královská houba Reishi

Reishi je přezdívaná „Božskou houbou nesmrtelnosti“. Ačkoli má hned několik poetických přízvisek, v češtině se jedná o lesklokorku lesklou v latině o Ganodermu lucidum – dřevokaznou chorošovitou houbu, která své jméno získala díky typicky lesklému povrchu. Proč je Reishi tak výjimečná a kam až sahá její historie?

 

Reishi,Mushroom,(lingzhi),Powder,In,Wooden,Bowl.

 

Jestli už jste o Reishi někdy slyšeli, pak je zřejmě ve spojení s tradiční čínskou nebo východní medicínou. Ganoderma lucidum, tedy Reishi, pochází z Asie, kde dostala vznešené označení: božská houba nesmrtelnosti či královská houba. Tamní obyvatelé a jejich předci houbu využívali pro své zdraví po 4 000 let – a tak není divu, že zatím co u nás se o ní hovoří spíše sporadicky, v Asii jde o často skloňovaný název běžně používané vitální houby. Nejednalo se však pouze o vitální houbu, ale i o talisman pro štěstí a ochranu před možným zlem. Zajímavé je, že Reishi byla oblíbená i mezi mnichy v taoistických klášterech. Houbu užívali před meditací, věděli totiž moc dobře, že Reishi dokáže kromě jiného i uklidňovat našeho ducha Shen (naši psychiku).

 

Houba, na které byste si nepochutnali

Když už jsme u využití Reishi, na lesklokorce byste si nepochutnali. Má výrazně dřevnatou strukturu a je hořká, tedy ne úplně vhodná k přípravě gurmánské večeře. Kromě toho je tvořena z větší části nestravitelnou vlákninou. To jsou důvody, proč je houba jako potravní doplněk stravy dále zpracovávána dvojitou extrakcí, aby bylo možné užívat ji vnitřně.

Co dokáže Reishi?

Co královská houba nebo z čínštiny Lingzhi umí? Může být považována za superpotravinu, ale dle zákonů o zdravotních tvrzeních vám můžeme odhalit jen ty, které jsou schválené Evropskou unií. Reishi je vhodná pro podporu imunitního systému, podporu normálních funkcí oběhové soustavy a k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Pokud vás zajímá více benefitů, které vám složení jedinečné Reishi může nabídnout, pak doporučujeme pátrat po studiích nebo relevantních textech, které se zabývají jejími schopnostmi harmonizovat organismus.

 

Reishi 2500x2500_4 kopie 2

Jak přistupuje k Reishi tradiční čínská medicína?

Tradiční čínská medicína vidí sílu Reishi hlavně v podpoře celkové energie Qi člověka. Mohli bychom říct, že dokáže podporovat vitalitu i imunitu. 

Podle čínské medicíny má Reishi tropismus k Srdci. Dokáže ho podporovat z pohledu západního, ale i z toho východního. Podle čínské medicíny sídlí v Srdci duše Shen. Kdybychom vám měli přiblížit duši Shen slovy moderního člověka, řekli bychom, že to je naše myšlení, naše vědomí, uvědomění si vlastní identity a schopnost vhledu do našeho vlastního nitra, moudrost, inteligence. Přes Shen také prochází naše emoce. Díky Reishi tedy dokážeme harmonizovat naši psychiku, pomáhá kontrolovat emoce, ukotvuje nás. Lidé, kteří užívají Reishi, říkají, že jejich problémy sice Reishi nevyřeší, ale najednou je dokáží lépe zvládat.

Podle čínské medicíny Reishi podporuje Plíce a Játra. Což je výborné pro podporu dýchání a pro očistu a regeneraci jater. 

Velmi rádi užívají vitální houbu Reishi i sportovci. Podle mnoha vědeckých studií jim Reishi dokáže zvýšit výkon, pomáhá lépe vstřebávat kyslík a zkracuje fázi regenerace. 

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na její anti aging účinky (zpomaluje stárnutí).

Jak se zorientovat v široké nabídce produktů Reishi? 

Dnes se na trhu můžete setkat s mnoha výrobci, kteří Reishi nabízí. Podle čeho se tedy orientovat? Podle kvality houbové suroviny. Ta je klíčová, protože houby do sebe lehce natahují různé škodliviny jako jsou těžké kovy, pesticidy či radioaktivita. A vy potřebujete, aby Reishi podporovala váš imunitní systém - ne, aby ho zanášela dalšími nečistotami. Takže vedle původu suroviny je nutné znát i její kvalitu a bezpečnost. 

Firma MycoMedica testuje veškerou houbovou surovinu v nezávislých laboratořích Agrolab a ALS na více než 500 druhů škodlivých látek. MycoMedica Reishi neobsahuje tedy těžké kovy, pesticidy, radioaktivitu či člověku nebezpečné mikroorganismy.

MycoMedica také všechny houby testuje na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a mají spojitost i s kardiovaskulárními chorobami.

A nejen to. MycoMedica používá speciální metodu MycoPrint, aby si byla jistá, že její houby obsahují to, co mají. Mnozí, zvláště příliš levní výrobci, přidávají do houbové suroviny třeba škrob. Obyčejný škrob je totiž také polysacharid a běžná laboratoř nepozná, zda jde o škrob houbový či bramborový. Problém je, že bramborový škrob, oproti tomu houbovému, nemá prakticky žádný vliv na lidský organismus.

Důležitá je i forma zpracování houby Reishi. Reishi obsahuje řadu účinných látek, které jsou nerozpustné ve vodě. Nerozpustí se ani varem. Typickým příkladem jsou triterpeny. Reishi obsahuje 120 druhů triterpenů, z čehož 80 druhů je fyziologicky aktivních. Toto nenajdete u žádné jiné houby. Proto, pokud chcete, aby je váš organismus dokázal využít, užívejte Reishi, která byla pěstována na dubových kmenech a ne na substrátu, a která prošla dvojitou extrakcí - horkovodní a následně alkoholem. To všechno  MycoMedica Reishi splňuje.  MycoMedica nabízí Reishi zpracovanou několika způsoby:

Reishi s 30 % polysacharidů 
asi nejprodávanější Reishi na Evropském trhu, která obsahuje optimální poměr všech účinných látek
 
Reishi s 50 % polysacharidů 
velmi specifický produkt vhodný pro vyčerpané lidi či sportovce s vysokým přínosem pro imunitní systém, který garantuje 20% obsah beta 1,3/1,6 D glukanů
 
Reishi Triterpen 
extrakt s mimořádným množstvím 10 % triterpenů a 20 % polysacharidů
 
Reishi BIO prášek 
prášek z namleté Reishi v BIO kvalitě
 
Reishi sušená
kousky sušené houby Reishi pro maceraci v alkoholu a výrobu tinktur nebo pro vaření houbových odvarů

Pokud si nejste jisti se správným výběrem Reishi pro vás, navštivte naši Poradnu, kde vám lékaři a terapeuti zdarma a ochotně poradí.

Krása skrytá uvnitř

Co pomáhá zevnitř, může pomáhat i navenek. Některé studie se již zabývají i myšlenkou na využití vitálních hub v kosmetice. To platí i pro Reishi, která v sobě ukrývá přírodní poklad plný aktivních látek. Reishi by podle všeho mohla přispívat k ochraně pleti před oxidačním stresem nebo k prevenci stárnutí pokožky. Vzhledem k návratu k přírodě, o kterém slyšíme čím dál častěji a ze všech stran, je možné, že právě takové rostlinné poklady s všestranným využitím budou v budoucnu stále žádanější. Žádanější jako podpora vitality i krásy. Jinak tomu není ani v naší kosmetice CareMedica, která obsahuje extrakty z vitálních hub.

#caremedicacz / www.CareMedica.cz

Závěrem

Trochu se zdá, jako bychom z Reishi dělali preparát na vše. Není tomu tak, nicméně z hub je její záběr rozhodně nejširší. Vyzkoušejte i vy vitální houbu Reishi od MycoMedica.

 #mycomedicacz / www.MycoMedica.cz

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.
Zobrazit nejbližší distributory