Mycomedica hory
Informační lišta

Recepty

Agaricus

Císařovy houbové placičky s bramborovou kaší
 
Císařovy houbové placičky
Velice příjemným zpestřením vašeho jídelníčku se můžou stát houbové placičky s bramborovou kaší. Kombinace AgaricuShiitake je velice chutná a potěší Vaše mlsné jazýčky.
 
 
 
 
 
Krémové rizoto s brazilským žampionem
 
Krémové rizoto
Houbové rizoto je v Itálii velmi oblíbeným pokrmem. Tradičně se vaří z pravých hřibů, ale v našem případě používáme Agaricus. Díky jeho vlastnostem dostane jídlo nejen delikátní chuť, ale změní se na pokrm, který je prospěšný vašemu zdraví.
 
 
 
 
 
Vločkové bramboráčky s Agaricem a bylinkovým dipem
 
bramborky s agaricem
Proč si neudělat bramboráčky trochu netradičně? V tomto receptu se spojuje tradiční chuť našich bramboráčků s vločkami doplněná velmi chutným restovaným Agaricem a bylinkovým dipem.
 

 

 

Hericium

Guláš bystrého rozumu z Hericia
 
Guláš bystrého rozumu
V tomto receptu jsme pouze obměnili klasický recept a místo hlívy přidali Hericium. Chuť nás velmi překvapila a od té doby něděláme houbový guláš s ničím jiným :-).
 
 
 
 
 
Kulajda po asijsku s Hericiem
 
Kulajda po asijsku
Klasická kulajda s přidaným Hericiem podávaná se zastřeným vejce. To je to, po čem touží každá návštěva, která k Vám příjde na oběd a chce ochutnat něco netradičního. Proto tento náš recept opravdu vyzkoušejte. Chutná výborně.
 
 
 
 
 

 

Maitake

Fusilli s Maitake pro štíhlou linii
 
Fusilly s Maitake
V tomto pokrmu se spojuje delikátní chuť Maitake s dalšími zdravými surovinami. Recept můžete využít při každé dietě, nebo jen tak a tělu uděláte nesmírně dobře.
 
 
 
 
 
Podzimní salát s Maitake, vlašskými ořechy a hrozny
 
Podzimní salát s Maitake
 Velmi jednoduchý recept s houbičkou Maitake, který potěší každého, kdo má rád lehké večeře.

 

 

 

Reishi

Čaj z Reishi
 
fan-11687-green-tea_422_59965
Reishi je velmi ceněná, bohužel však ne moc vhodná na klasické vaření. Pro její účinky je ale hojně využívaná pro výrobu čajů a odvarů (recept níže).
 
 
 
 
 
Lihová tinktura z Reishi
 
o-i_pharmacy
Pokud Reishi nevyužijete v kapslích ani na výrobu čaje či odvaru, můžete si vyrobit tuto lihovou tinkturu, za jejíž konzumování Vám zdraví velmi poděkuje.

 
 
 
 
Odvar z Reishi
 
shutterstock_11984560
Reishi je jednou z nejceněnějších hub tradiční čínské medicíny. V překladu znamená„božská houba nesmrtelnosti“. Její účinky se využívají již více jak 4.000 let.
 
 
 
 
 
 

 

Shiitake

 
Císařovy houbové placičky
 Velice příjemným zpestřením vašeho jídelníčku se můžou stát houbové placičky s bramborovou kaší. Kombinace AgaricuShiitake je velice chutná a potěší Vaše mlsné jazýčky.

 
 
 
 
 
Dov krm
Shiitake je pro svůj vysoký obsah aminokyselin, vitamínů a minerálů nazývána královnou mezi houbami nebo elixírem života. Zkuste si uvařit tento výborný dýňový krém, se který se houba Shiitake krásně doplňuje.
 
 
 
 
 
 
nudle s Shiitake
Velmi chutný lehký oběd s houbičkou Shiitake, na který se bude těšit celá Vaše rodina.
 
 
 
 
 

 

 


 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.
Zobrazit nejbližší distributory