Mycomedica hory
Informační lišta

Jak si podpoříte své trávení a tím i celkové zdravíPraktické tipy a triky.

Co se skrývá za Hippokratovou větou: „Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl“. 

Ke střídmosti nabádali mnozí velikáni a také léčitelé, kteří věděli, že nejen jídlem živ je člověk. Stará doporučení zahrnovala i doporučenou velikost individuálních porcí. Například objem Vašich spojených dlaní udává množství pevné stravy, kterou je žaludek schopen nejen přijmout, ale hlavně bez úhony zpracovat. Další dlaň má odpovídat tekuté části pokrmu (polévka nebo nápoj) a jedna dlaň je pro vzduch (a Qi), aby trávící oheň dobře hořel.

Zároveň je toto množství jídla tak akorát, aby ho Slezina zvládla přeměnit na čistou Qi bez oslabení nebo vzniku patologické vlhkosti. Budete se cítit lehce a následný pocit hladu se dostaví přirozeně. Proč je tak důležité hlídat si trávení a čím je v létě specifické?

 

Healthy,Diet.,Beautiful,Woman,On,The,Sofa,Eating,A,Healthy

Letní zpomalení

S létem narůstá Qi a my opravdu nežijeme jen z jídla. Je normální, že občas nemáme hlad a svačiny na které jsme byli zvyklí najednou nepotřebujeme. Je to zajímavý fenomén, když náš letní metabolismus vyžaduje o čtvrtinu méně kalorií.

Ale není to tak snadné. Máme rozdílné konstituční typy a každý tu redukci kalorií potřebuje nastavit jinak. Pozorováním dojdete na to, jestli Vám vyhovuje vynechat svačiny, nebo ubrat na třech hlavních jídlech. Pro jednoduchost by se dalo říct, že vyčerpaní a oslabení lidé si raději uberou na hlavních jídlech, aby nebyli unavení. Ti s rezervami si mohou dovolit jíst jen 3x denně a klidně si ještě ubrat na porcích. Kdy jindy se lépe hubne, než v létě?

Když je trávení v pořádku, vytváříme si dostatek Qi a krve, což oceníme v zimních měsících. Chcete být zdraví v zimě? Pak nebuďte nemocní v létě! Jak snadné, ale pro mnohé požitkáře je to nesplnitelná meta.

Nástrahy All Inclusive

Červenec je hlavním obdobím dovolených a co čert nechtěl, je to také v pořadí třetí Mezidobí Země. Tedy období, kdy Slezina je na seznamu ohrožených druhů a Žaludek zažívá galeje. Klasickým příkladem jsou nabídky All Inclusive zájezdů, cílící na pro mnohé největší potěšení v životě – jídlo.

Vyhnout se přejídání můžete jedině plánovanou aktivní zábavou. Jednak budete dostávat příval endorfinů, zajišťujících pocit spokojenosti a štěstí a zároveň se nebudete před sportem příliš cpát. Největší jídlo dne je lepší nechat na večeři a přes den si hlídat pitný režim.

Dehydratace zhoršuje trávení a vyčerpat Slezinu kombinací tučného a sladkého není žádný problém. Z večeře se stane stagnující potrava v žaludku a ve střevech. Objeví se vlhko a horko. Při troše štěstí Vás čeká jen neklidná a upocená noc, v horším případě se na tomto terénu rozjede nějaká cestovatelská horečka, spojená s nevolností a průjmem.

 

Brunch,Or,Lunch,In,Luxury,Restaurant.,Table,Full,Of,Delicious

Dobré trávení, základ vitality

Co když by oči jedly, ale žaludek ne? Podpořit trávení, když vázne, zvládne MyStomach, napravující Žaludek a působící jako stomachikum. Kromě podpory chuti k jídlu dokáže odstranit nepříjemné následky dlouhého sezení na cestách jako je pocit plnosti a tíhy v břiše, zácpa a nervozita. Obavy z přibírání nejsou na místě, protože extrakt z Hericia zlepšuje pocit duševní pohody a klidu, bez nutnosti plného břicha.

Co když je Žaludek přehřátý a jeho stoupající Qi s sebou bere žaludeční šťávy? Pomůže opět Hericium, tentokrát jako jemně mletý prášek z plodnice. Najdete ho v přípravku MycoGastro společně s lékořicí, aloe vera, chlorelou a čekankovou vlákninou. Nejenže lehce zchladí žaludeční oheň, ale zároveň pohladí podrážděné sliznice. Na rozdíl od antacid nezhoršuje trávení a uklidňuje psychiku.

Kyselé prostředí v žaludku rozhoduje o trávení bílkovin, a také využití mikronutrientů, kam patří vitamíny a minerály. Bílkoviny nám dávají drive, tedy chuť se hýbat a být aktivní. Mikronutrienty podporují krvetvorbu a účastní se v různých formách metabolických procesů. Strava bohatá na bílkoviny a mikronutrienty nás zasytí bez nutnosti pořádat kvanta jídel.

Naplňte císařské sýpky

Slezina je správce nad sýpkami neboli rezervami, které si ukládáme v době hojnosti a dostatku. Má důležitou roli v rození krve, kterou také částečně uschovává.

Na rozdíl od Žaludku, který chce buď přijímat nebo ne a jen potravu mechanicky zpracovává, Slezina řídí naši chuť k jídlu a také samotné vnímání patera chutí! Jsou mezi nám takoví, pro které není jídlo středobodem života, a vnímají ho spíše jako nezbytnost. Vynechávání jídel, vyhýbání se některým druhům potravin, ale také snížená chuť k jídlu po delší nemoci nebo zákroku jsou důvody, proč posilovat Slezinu. Hubenost, stejně jako nadváha, nejsou pro udržení zdraví nejlepšími vklady.

Hned tři vitální houby a čtyři byliny v přípravku MySpleen posilují Qi Sleziny, Žaludku a také Plic. Zlepšuje trávení a navyšuje vitální Qi – Zheng Qi, tedy to, co nazýváme vitalita. Oslabené dokáže postavit na nohy, hubeným pomůže přibrat a těm s nadváhou zase při hubnutí. Jako kdybyste vyměnili starý kotel za nový, s větší účinností.

Patologické vlhko je překážkou plynulého proudění Qi a má tendenci se přehřívat. Odchází v podobě časté řídké stolice, bohužel i s částí nevstřebaných živin. Dlouhodobé vlhko vede k další prázdnotě Qi a krve. Vlhko rozpráší a Slezinu posílí aromatická směs Pročištění sýpky. Hlavní indikací je pocit tíhy v břiše s nadýmáním a plynatostí, zhoršující se po jídle.

 

Klíč k dostatku vitální energie a pevnému zdraví do pozdního věku se ukrývá v našem břiše a zdraví začíná na talíři. Vydejte se s lehkostí vstříc letním zážitkům!

 

Radim Jakeš

11zon_cropped-2

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.
Zobrazit nejbližší distributory