Mycomedica hory
Informační lišta

Jak a kde se pěstují houby MycoMedica?

Jak a kde se pěstují houby MycoMedica?

„Optimální poměr bioaktivních látek se v houbě vyvine pouze tehdy, když roste na správném kultivačním médiu.“ Jinak řečeno – účinky hub velmi závisí na tom, kde a na čem houby pěstujeme. 

Každá z hub vyžaduje pečlivý výběr substrátu. Jako pěstitelský materiál lze použít například dřevo, hobliny, slámu, nebo obiloviny (proso) či rýži. Třeba houba Reishi je obvykle pěstována na dubových kmenech.

Aby šlo kultivační médium použít jako substrát, tepelně se sterilizuje, následně řeže a ručně vkládá do ochranného obalu. To znamená, že při pěstování hub se lze zcela obejít bez pesticidů a docílit toho, že vitální houby porostou stejným způsobem, jako je běžné v přírodě. Vyvinou se v nich všechny aktivní látky, které jsou pro nás důležité. 

_D3L9069-2

Naše vitální houby rostou na čínských vrchovinách. Díky dokonalým podmínkám, které v těchto lokalitách panují, se houbám skvěle daří. Je to jejich přirozené prostředí. Všechny důležité složky, které jsou pro houby typické, jako například polysacharidy a betaglukany, se tak mohou optimálně vyvinout. Vitální houby pěstují většinou rodiny, jejichž znalosti o optimálních pěstitelských podmínkách se předávají po generace a ještě více zdokonalují. Pěstování probíhá udržitelně a v kvalitě, která je na trhu s vitálními houbami unikátní.

Na čem pěstujeme houby MycoMedica?

Snímek obrazovky 2021-11-12 v 14.09.52

 

 

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.
Zobrazit nejbližší distributory